Tracking car prices and trends over time.

Price History

No change
$280,000 $282,000 $284,000 $286,000 $288,000 $290,000 May 13 May 13 May 14 May 14 May 14 May 15 May 14 May 15

Timeline

1 events

Now

Price Reduction

May 14, 2026

Asking price reduced by $4,990

$289,990

$285,000

Asking Price

$285,000

Vehicle Details

Odometer

279 mi

Days Listed

51 days

Off-Market

72 listings

1 / 9

© 2026 SPORTS CARS, ETC. LLC