Tracking car prices and trends over time.

Price History

No change
$69,574 $70,000 $70,500 $71,000 $71,500 $72,000 $72,414 May 9 May 9 May 9 May 10 May 10 May 10 May 10 May 11

Timeline

2 events

Now

Price Increase

May 10, 2026

Asking price increased by $999

$69,995

$70,994

Price Reduction

May 9, 2026

Asking price reduced by $999

$70,994

$69,995

Asking Price

$70,994

Vehicle Details

Odometer

40,297 mi

Days Listed

49 days

Off-Market

107 listings

1 / 14

© 2026 SPORTS CARS, ETC. LLC