Tracking car prices and trends over time.

Price History

-$2,000 (-13.3%)
$13,000 $13,500 $14,000 $14,500 $15,000 May 5 May 7 May 9 May 11

Timeline

4 events

Now

Price Reduction

May 12, 2026

Asking price reduced by $1,002

$13,997

$12,995

Price Reduction

May 6, 2026

Asking price reduced by $998

$14,995

$13,997

Price Reduction

May 3, 2026

Asking price reduced by $0

Listed

May 2, 2026

Appeared for sale

Asking Price

$12,995

Vehicle Details

Odometer

104,197 mi

Days Listed

14 days

© 2026 SPORTS CARS, ETC. LLC